ZABAWA I NAUKA NA WESOŁO!

Przedszkole Integracyjne SASANKA powstało dzięki zaangażowaniu wielu osób, jak również dobrej współpracy z miejscowym Stowarzyszeniem Rozwoju Regionu oraz Centrum Medycznym Sanus. Udało się nam stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym dzieci zdrowe i niepełnosprawne wspólnie poznają świat, razem uczą się i bawią.

Przedszkole uczy wzajemnej akceptacji i tolerancji od najmłodszych lat. Rozwijanie i umacnianie właściwych postaw, ułatwia funkcjonowanie dzieci niepełnosprawnych w społeczeństwie. Możemy pochwalić się tym, że jest to pierwsza w całym powiecie bialskim placówka przedszkolna, w której do jednej grupy uczęszczają dzieci zdrowe, jak i z różnymi niepełnosprawnościami.

Wielkim plusem naszego przedszkola są małe, kameralne grupy, co pozwala na bieżącą reakcje na potrzeby i pytania maluchów. Przedszkolaki znajdują się pod pilną opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej jak również specjalistów: logopedy, psychologa i pedagoga. Zajęcia prowadzone są przez cały rok, również w ferie i wakacje co jest niezwykle ważne szczególnie dla pracujących rodziców.

Ogromną zaletą placówki jest bardzo dobra współpraca ze Stowarzyszeniem Rozwoju Regionu w Wisznicach, która daje nam możliwość korzystania z dodatkowych środków z projektów unijnych. Dzięki pozyskiwanemu w ten sposób dofinansowaniu organizowane są dodatkowe zajęcia aktywizacyjne dla dzieci w ramach tzw. sensorycznych czwartków.

Ponadto dzieci biorą czynny udział w tematycznych zajęciach artystycznych. Uczą się również języków obcych takich jak angielski i hiszpański. Dokładamy wszelkich starań, by dzieci były tutaj radosne i bezpieczne.

Copyright © Przedszkole Integracyjne Sasanka

ul. Warszawska 88

21-580 Wisznice

512 908 906, 503 102 287

biuro@sasanka.edu.pl

Znajdź nas na mapie

Filia w Białej Podlaskiej

ul. Witolda Pileckiego 34,

21-500 Biała Podlaska

Strona www